יבלות ויראליות

היא מהווה פגיעה אסתטית, כואבת ואף עלולה להתפשט למקומות נוספים בגוף, כן, זו היבלת הויראלית המשתייכת לקבוצת נגיפי הפפילומה

מהן יבלות ויראליות?

היבלות הויראליות נראות כנגע המופיע מעל פני העור באזורי גוף שונים, כמו כפות ידיים, כפות רגליים ועוד. היבלת הויראלית נגרמת ממגוון גדול של וירוסים השייכים למשפחת נגיפי הפפילומה. הוירוס, בעל יכולת העברה כאשר מתרחש מגע ישיר עם עור או משטח נגוע. 

כאשר מדובר על יבלות בכף הרגל או בשתי כפות הרגליים, לא רק שהן מהוות פגם אסתטי, אלא אף עלולות לגרום לכאבים ולקשיי הליכה, דבר העשוי להעכיר את התפקוד התקין במהלך חיי היום יום אשר הבסיס למרבית התפקוד הוא כפות רגליים תקינות.

מהן שכיחותן של היבלות הויראליות?

היבלות הויראליות נפוצות בקרב כלל האוכלוסייה אך מחקרים מראים כי הן שכיחות בעיקר בקרב ילדים. 

טיפולים שונים ביבלות ויראליות 

טיפול באמצעות משחות

קיימות משחות שונות המיועדות למריחה על יבלות ויראליות. ביכולתן של משחות אלה להביא לפגיעה בנגיף ולהחלמה.  

הקפאה באמצעות חנקן נוזלי

שיטת טיפול נוספת אפשרית ביבלות ויראליות היא הקפאה באמצעות חנקן נוזלי היוצר כווית קור בצידה התחתון של היבלת. כך, נפגע הוירוס אשר הוביל להיווצרותה של היבלת, והיבלת נושרת מבלי להשאיר סימן רציני. 

הטיפול באמצעות חנקן מצריך הגעה לטיפול כמה פעמים בתוך שלושה שבועות עד להיעלמותה של היבלת. 

טיפול באמצעות לייזר

הטיפול בלייזר לצורך הסרת יבלות ויראליות הוא אחד מהטיפולים השכיחים ביותר במקרי יבלת ויראלית. ליבלות סוגים רבים, ולכל סוג יתאים סוג לייזר מסוים. כאשר היבלת אינה מגיבה לטיפולים אחרים מקומיים, או כאשר ישנן יבלות רבות, ההמלצה היא לבצע טיפול בלייזר, אשר הוכיח את יעילותו בהתמודדות עם יבלות ויראליות.

טיפול באמצעות ניתוח

גם הטיפול הניתוחי ביבלות ויראליות מיועד עבור מקרים בהם היבלת לא הגיבה לטיפולים השמרניים השונים. הרופא המטפל, המכונה בדרך כלל פודיאטור, יעקור את שורשה של היבלת וכך פוגע בוירוס מהיסוד, ולאור כך סיכויי ההצלחה של ניתוח להסרת יבלות ויראליות הינם גבוהים מאוד ועומדים על 88 אחוזים.

אם אתם סובלים מיבלת או כמה יבלות באחד או ביותר מאזורי גוף שונים, הגיע הזמן לעשות סוף למטרד האסתטי ובעיקר- לכאבים הפוגעים באיכות החיים. המתנה או היעדר טיפול עלולים להחמיר את מצבכם ולגרום להשבתת תפקודכם התקין לאורך זמן, כך שמודעות ופנייה לאבחון טיפול בזמן בעלי משמעות גדולה ביותר.

.