יישור שיניים

קיבלתם המלצה לעבור יישור שיניים ואין לכם מושג על מה מדובר?

מוצפים בשאלות?

אספנו לכם תשובות

למה כדאי לעבור יישור שיניים?

כאשר השיניים אינן ישרות, אלא צפופות וכדומה, נוצרת בעיה בצחצוח שיניים תקין, ומכאן הדרך לא ארוכה להתפתחות חורים, עששת, מחלת חניכיים ועד הצורך לעקור אותן. מלבד הפן הבריאותי, למראה השיניים השפעה רבה על המראה הכללי, מה שמהווה גורם העשוי לתרום למידת הביטחון העצמי או להפך, לפגיעה בו.

ביטחון עצמי תקין הוא דבר חשוב, ואם ניתן לשפרו, מדוע לא לעשות זאת? עם חיוך אסתטי, החיים ודאי בהחלט יראו אחרת, ואם לא הם, אז לפחות התחושה האישית אשר גם על השפעה מכרעת.

האם רק מבוגרים יכולים לעבור יישור שיניים?

לא רק מבוגרים יכולים להנות מהיתרונות הנהדרים של יישור שיניים, אלא אף ילדים. כשמדובר בילדים, מומלץ לעבור בדיקה בגיל צעיר בכדי להסתפק בטיפולים מורכבים פחות ולמנוע את הצורך בטיפולים מורכבים יותר במידת הצורך. 

מהו משך זמן הטיפול?

טיפול יישור שיניים אורך בין שנה לשלוש, אך חשוב לציין שטיפול כזה בגיל צעיר עשוי לקחת אף רק מספר חודשים. משך זמן הטיפול משתנה ממטופל למטופל. כשהבעיה קשה יותר, משך זמן הטיפול לא יהיה דומה כאשר הבעיה קלה יותר, ומכאן גם נובע הצורך החשוב בבדיקה מוקדמת, ובמידת הצורך גם בטיפול מוקדם. 

ישנם אנשים או ילדים המתחילים טיפול יישור שיניים ואינם מתמידים בו, דבר העלול לפגום בתהליך ואף לגרום לכם להוצאת כסף רב. לכן, במידה והתחלתם טיפול יישור שיניים, התמידו והמתינו בסבלנות, בסופו של דבר, הסבלנות משתלמת. 

כיצד מתבצע טיפול יישור שיניים?

הטיפול נעשה באמצעות שימוש במכשור מתאים למטופל או על ידי קוביות. המכשור אשר יורכב על השיניים, יכול להיות עשוי מחומרים שונים כמו מתכת, פלסטיק או חרסינה. המכשור מפעיל כח וגורמים לתזוזת השיניים אל מקומן המתאים. 

ישנם גם מכשור אורתופדי כרסן ועוד אשר ביכולתם לצמצם עד מאוד בליטות של שיניים עליונות קדמיות וליצור הלימה טובה בין שתי לסתות הפה.

יישור שיניים- לא בכל מקום

בעת החלטה לבצע הליך יישור שיניים, יש להקפיד על בחירת מרפאה מקצועית דיו כדי להגיע אל תוצאות טובות באמת, ולא למצוא את עצמיכם עם נזקים רבים על פני תועלת, לאחר טיפול במרפאה שאנה מקצועית דיו. גרים באזור המרכז? מחפשים אחר מרפאת שיניים בפתח תקווה? זכרו- מידת המקצועיות וטיב השירות הם אלה שצריכים להנחות אתכם בעת חיפוש וקבלת החלטה.